DobroFest 2012

02. – 03. jún Mestský amfiteáter v Trnave

19. ročník medzinárodného hudobného festivalu je venovaný pamiatke Johna Dopyeru (1893 — 1988), slovenskému rodákovi pochádzajúceho z trnavského regiónu — vynálezcovi rezofonickej gitary DOBRO.

Hlavným cieľom 19. ročníka festivalu je podobne ako v predchádzajúcich ročníkoch: Vzdať hold slovenskému rodákovi Johnovi Dopyerovi, vynálezcovi rezofonickej gitary — dobro, podpora a skvalitňovanie regionálnej i celoslovenskej hudobnej kultúry. Dominujúcou myšlienkou DobroFestu zostáva i naďalej pojem "dobra" v tom najširšom význame slova, čo dáva celému festivalu nielen hudobný, ale i duchovný rozmer, propagácia mesta Trnava a jeho partnerov prostredníctvom festivalu.

V roku 2012 uplynie 86 rokov, odkedy si John Dopyera dal v USA patentovať svoju jedinečnú gitaru, ktorá dodnes nesie krásne slovenské meno – DOBRO, a je nepochybne jedným z najvýznamnejších umelecko – remeselnícko – technických vynálezov, ktorými Slovensko prostredníctvom svojho rodáka obohatilo hudobnú kultúru.

DobroFest 2012 sa bude konať v dňoch 02. a 03. júna v priestoroch mestského amfiteátra v Trnave. Hlavným usporiadateľom i organizátorom DobroFestu je Mesto Trnava.

  • logomesta
  • logo-mtt
  • logo-ttlive
UA-31562247-1