program

Veslári

Od európskej asocácie country hudby ECMA 2007: "COUNTRY SKUPINA ROKA" a "PIESEŇ ROKA" /Im Leavin/

Skupina VESLÁRI z Košíc vznikla v roku 1971 a je najstaršou country skupinou na Slovensku. Kapela počas týchto rokov prešla vývojom a vystriedalo sa v nej viac ako 60 muzikantov. Vystriedali sa aj hudobné žánre od trampskej hudby cez bluegrass, folk až po dnešné moderné country. Má na svojom konte tri oficiálne nahrané albumy: Country Ródeo , Stratená Rieka a posledný Ja pôjdem sám. Kapela každoročne odohrá priemerne viac ako 60 Koncertov doma aj v zahraničí. V roku 2009 absolvovala veľmi úspešné spoločné turné s americkým spevákom, priamo z Nashvillu - Billym Ryanom.

Turné pod názvom "Ready for the tour" ktoré manažérsky zastrešil Peter Dula, navštívili európske krajiny ako Francúzsko, Anglicko, Litvu, Švajčiarsko, Dánsko, Poľsko, Nemecko a Českú republiku.

V súčasnosti skupina hrá v obnovenej zostave, kde post hlavného speváka zaujal Roman Vitkovský. Roman sa vrátil po 9.rokoch z USA, kde sa profesne venoval hudbe. Nahral V mekke country hudby v Nashville album s vlastnými autorskými pesničkami. V kapele s ním naďalej pôsobia kapelník a multiinštrumentalista František Jano, gitarista Peter Henriczy, Slavo Mlynárčik na basgitaru a bubeník Marián Pal-Baláž

 

  • logomesta
  • logo-mtt
  • logo-ttlive
UA-31562247-1